Kontroler dostępu (zewnętrzny) - Be-Tech MJM-2700

Be-Tech MJM-2700

Nowy

Hotelowy kontroler dostępu na karty zbliżeniowe

  • Zastosowanie: do drzwi zewnętrznych w hotelu (odporny na warunki atmosferyczne)
  • Obsługa kart: tylko karty zbliżeniowe Be-Tech Mifare 13,56 MHz
  • Sposób montażu: podtynkowy
  • Zasilanie: 12V DC (zasilacz w komplecie)
  • Gwarancja: 12 m-cy

Więcej szczegółów

Opis

Przeznaczenie produktu Hotele i apartamenty pod wynajem
Obszar zastosowań Wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń
Sposób programowania Przez oprogramowanie na komputerze, wymaga programatora kart
Rodzaj karty zbliżeniowe
Standard działania Mifare 13,56 MHz (kodowane Be-Tech)
Odległość odczytu karty do 3 cm
Szybkość odczytu karty poniżej 1 sek.
Pamięć zdarzeń 400 zdarzeń
Zasilanie 12V (z zasilacza)
Temperatura pracy od -20°C do +50°C
Wymiary 153 x 78 x 22 mm
Materiał wykonania Tworzywo sztuczne
Montaż Natynkowo
Gwarancja 24 m-ce

Więcej informacji

Kontrola dostępu do pomieszczeń

Kontroler dostępu to urządzenie działające tak samo jak zamki na karty, tzn. ogranicza dostęp do pomieszczania tylko dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia (kartę z odpowiednim poziomem uprawnień). Kontroler najczęściej steruje elektrozaczepem w drzwiach (sposób działania podobnych do działania domofonów w blokach mieszkalnych), siłownikiem elektrycznym od drzwi przesuwnych lub szlabanem np. na parkingu podziemnym. Kontrolery dostępu mogą w pełni współpracować z zamkami na kartę, tzn. że za pomocą jednej karty użytkownik może otwierać drzwi zabezpieczone zamkami na kartę jaki i te do których dostęp jest chroniony przez kontroler dostępu. To tylko od uprawnień karty zależy które drzwi będzie można otworzyć.

Wszystkie produkty z naszej oferty możesz kupić do samodzielnego montażu, lub zlecić montaż nam. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w montażu i serwisowaniu zamków na karty

Co jest w zestawie i co zyskuję?

W zestawie otrzymujesz 1szt. kontrolera dostępu (do zastosowań wewnątrz lub na zewnątrz obiektu - czytnik jest odporny na warunki atmosferyczne) wraz z zasilaczem 12V. W zestawie nie ma np. elektrozaczepu którym kontroler może sterować, należy się w niego zaopatrzyć oddzielnie.

Kontroler zapamiętuje 400 ostatnich zdarzeń, tzn. przez kogo i kiedy był otwierany. Współpracuje w 100% z zamkami firmy Be-Tech, tzn. że może pracować w systemie jednego klucza. Za pomocą jednej karty użytkownik może otwierać drzwi zabezpieczone zamkami Be-Tech oraz kontrolerem MJM-2700.

Po co stosować kontrolery dostępu?

Kontrolery dostępu stosowane są głównie do sterowania drzwiami, wszędzie tam gdzie nie ma możliwości zastosowania zwykłych zamków montowanych bezpośrednio na drzwiach. Zaleca się ich stosowanie m.in. do nietypowych drzwi takich jak szklane, przesuwne, metalowe lub narażone na warunki atmosferyczne, np. główne wejście do obiektu. Niektóre kontrolery dostępu są odporne na warunki atmosferyczne (w przeciwieństwie do większości zamków na karty), przez co można je stosować również w trudnych warunkach, np. wejście na basen (podwyższona wilgotność), wejście do budynku (odporność na deszcz/śnieg) oraz np. szklanych drzwiach lub przesuwnych (nie ma możliwości montowania tradycyjnych zamków na takich drzwiach).

Do wad kontrolerów dostępu należy zaliczyć konieczność doprowadzenia stałego zasiania, przeważnie 12V. Wymagane jest to ze względu na sterowanie elektrozaczepem w drzwiach lub np. siłownikiem elektrycznym, które wymagają większego zasilania niż pozwalałyby na to baterie. Doprowadzenie zasilania ma też swoje plusy, ponieważ eliminuje konieczność wymiany baterii w przyszłości, z drugiej strony kontroler nie zadziała jeżeli pojawi się zanik prądu w obiekcie, a zamek na karty (zasilany bateriami) jest odporny na braki zasilania.

W większości przypadków, zalecamy stosowanie kontrolerów dostępu tylko i wyłącznie tam, gdzie nie da się zastosować zamków na karty (zasilanych bateriami).

Wyjątkiem rozsądnego stosowania kontrolerów dostępu w całym obiekcie może być np. bardzo duży biurowiec (znacznie powyżej 100 pomieszczeń z kontrolą dostępu), gdzie administrator chce mieć pełną kontrolę on-line nad wszystkimi drzwiami i poziomem uprawnień do tych pomieszczeń. Wymaga to jednak przygotowania odpowiedniego okablowania najlepiej na etapie budowy.

W obiektach hotelowych, mniejszych biurowcach, magazynach, szpitalach, szkołach, itp. lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie zamków na karty (montowanych bezpośrednio na drzwiach i zasilanych bateriami), ponieważ znacząco obniży to koszty całej instalacji, nie ujmując nic z możliwości i kontroli dostępu do pomieszczeń.

Montaż i podłączenie

Montaż kontrolera dostępu wymaga przygotowania odpowiedniego okablowania w obiekcie, zgodnie ze schematami podłączenia do pobrania na końcu niniejszej strony. Kontroler Be-Tech MJM-2700 to urządzenie pozwalające na sterowanie 1 szt. drzwi i można go stosować za równo wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu (jest odporny na warunki atmosferyczne). Kontroler steruje elektrozaczepem w drzwiach (należy się w niego zaopatrzyć oddzielnie) lub np. siłownikiem drzwi przesuwnych (nie wchodzi w wyposażenie kontrolera).

Be-Tech MJM-2700 posiada na wyposażeniu zasilacz 12V podłączany do sieci 230V. Potrafi sterować na wyjściu tzn. zwarciem lub rozwarciem obwodu (w zależności od potrzeb), który podłączamy np. do elektrozaczepu.

Wymagania

Do programowania kart wymagany jest programator Be-Tech. Odczyt zdarzeń jest możliwy za pomocą ręcznego programatora zamków Be-Tech

Pliki do pobrania

Instrukcja montażu MJM-2700

Instrukcja podłączenia kontrolera MJM-2700

Pliki do pobrania (1.34M)

Warunki gwarancji

Warunki gwarancji zamków i osprzętu

Pliki do pobrania (175.6k)

Opinie użytkowników

Napisz komentarz

Kontroler dostępu (zewnętrzny) - Be-Tech MJM-2700

Kontroler dostępu (zewnętrzny) - Be-Tech MJM-2700

Hotelowy kontroler dostępu na karty zbliżeniowe

  • Zastosowanie: do drzwi zewnętrznych w hotelu (odporny na warunki atmosferyczne)
  • Obsługa kart: tylko karty zbliżeniowe Be-Tech Mifare 13,56 MHz
  • Sposób montażu: podtynkowy
  • Zasilanie: 12V DC (zasilacz w komplecie)
  • Gwarancja: 12 m-cy

Napisz komentarz

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

4 szt. - Inne produkty z tej samej kategorii

Powiązane artykuły