Be-Tech SMART - zamek hotelowy

Be-Tech SMART

Nowy

Zamek hotelowy Be-Tech ELEGANT

 • Zastosowanie: do obiektów hotelowych, pensjonatów, pokoi do wynajęcia
 • Standard kart: zbliżeniowe Be-Tech Mifare 13,56 MHz
 • Sposób programowania: wymagane oprogramowanie i programator kart
 • Zasilanie: bateryjne 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: tylko nowe drzwi przygotowane otworowo
 • Gwarancja: 24 m-ce lub 36 m-cy (z montażem)

Więcej szczegółów


Opis

Przeznaczenie produktu Hotele i apartamenty pod wynajem
Obszar zastosowań Tylko wewnątrz pomieszczeń
Kontrola dostępu Karty/breloczki/opaski
Sposób programowania Przez oprogramowanie na komputerze, wymaga programatora kart
Rodzaj karty zbliżeniowe
Standard działania Mifare 13,56 MHz (kodowane Be-Tech)
Odległość odczytu karty do 3 cm
Szybkość odczytu karty poniżej 1 sek.
Pamięć zdarzeń 500 zdarzeń
Awaryjne otwarcie kluczem Tak
Zasilanie 4x bateria LR6 (typ AA)
Temperatura pracy od 5°C do +50°C
Certyfikat p.poź. EI 30
Wymiary 244 x 78 mm
Materiał wykonania Stal nierdzewna
Żywotność 1 mln cykli
Montaż Tylko do nowych drzwi wyotworowanych pod zamek
Gwarancja 24 m-ce

Więcej informacji

UWAGA - produkt wycofany z oferty!!!
Zamek Be-Tech SMART to stary model, który został zastąpiony nowym modelem Be-Tech MONAKO. Otworowanie do obu modeli zamków jest w 100% zgodne, tzn. że zamki można używać zamiennie.

Chcesz kupić ten zamek? Przejdź do nowego modelu Be-Tech MONAKO

Zamek na karty zbliżeniowe Be-Tech SMART

Be-Tech SMART oznaczenie oryginalne producenta: 6536M-65B (następca modelu 6536M-65A), to obecnie najpopularniejszy w Polsce zamek na karty zbliżeniowe do hoteli. Wysoka jakość wykonania, 24 m-ce gwarancji (36 m-cy przy zakupie wraz z montażem), szeroka gama produktów współpracujących jak kontrolery dostępu, zamki do szafek, sejfy, praca w trybie off-line (nie wymaga okablowania), bardzo wysoka bezawaryjność (ponad 1 mln otwarć) i umiarkowana cena, to główne zalety tego produktu.

Zapewniamy Państwu pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanych produktów oraz usługi dodatkowe jak montaż, programowanie i szkolenie z zakresu obsługi i użytkowania.

Be-Tech co to za firma?

Be-Tech to światowej klasy producent zamków i sejfów hotelowych, posiadający w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli zamków na karty, w tym zamki do drzwi, zamki do szafek, sejfy hotelowe, kontrolery dostępu, itp. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem wybranych z szerokiej gamy produktów, które znajdą Państwo w naszej ofercie.

Jakość firmy Be-Tech jest potwierdzona przez tak znanych odbiorców jak Hotel IBIS, Best Western, Holiday Inn, Mercure, Novotel, De Silva, a także Hilton, Sheraton i wiele, wiele innych. Większa lista referencyjna w katalogu produktów, do pobrania na samym dole niniejszej strony.

Wszystkie produkty z naszej oferty możesz kupić do samodzielnego montażu, lub zlecić montaż nam. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w montażu i serwisowaniu zamków na karty

Karty zamiast kluczy - pytania i odpowiedzi

Dlaczego hotele stosują zamki na karty zamiast tradycyjnych kluczy?

Ponieważ karty są kodowane tylko na czas meldunku gościa, np. na 3 doby i będą działać tylko do końca dobry hotelowej w dniu wyjazdu np. do godz. 11:00. Nie ma ryzyka że zgubiona lub nie zwrócona przy wymeldowaniu karta zostanie wykorzystania do nieuprawnionego wejścia do pokoju po czasie meldunku.

Czy wydawanie kart hotelowych dla gości jest łatwe?

Tak, nawet bardzo. Sprowadza się to wybrania w programie pokoju do którego chcemy zameldować gościa, wybrania daty do kiedy obowiązuje meldunek i tyle. Opcjonalnie możemy wybrać dodatkowe pomieszczenia do których gość ma mieć prawo wstępu, np. narciarnia, SPA, basen, winda, itp. Wystawienie karty zajmuje kilka sekund.

Czy karty są wielokrotnego użytku?

Jak najbardziej, każda karta może być dowolną ilość przeprogramowywana, tzn. że dzisiaj jest kartą dla gościa hotelowego do pokoju 108, a jutro może służyć do otwierania innych zamków przez innego gościa hotelowego lub personel hotelowy.

Czy mogę zamówić karty z nadrukiem lub kolorowe?

Oczywiście, wykonujemy nadruki w odcieniach szarości (min. 30 kart), lub full-kolor (min. 120 kart). Nadruk full-kolor wykonywany jest w takiej samej technologii i jakości jak bankowe karty kredytowe/bankomatowe, tzn. że ich jakość wykonania jest taka sama i można na nich nadrukować wszystko co sobie Państwo zażyczą (wg projektu Klienta). Nadruk w odcieniach szarości ogranicza się przeważnie do logo hotelu i/lub danych adresowych.

Do jakich pomieszczeń goście i personel mają dostęp za pomocą karty?

Do takich do jakich nadasz im uprawnienia, np. gość hotelowy ma dostęp tylko do pokoju nr 108 i np. wejście do SPA. Personel sprzątający ma dostęp np. do wszystkich pokoi hotelowych, biura, itp., ale nie ma dostępu do magazynu, serwerowni, itd.

Czy jedną kartą personel lub goście mogą poruszać się po całym obiekcie?

Oczywiście. To od Ciebie zależy komu do jakich pomieszczeń nadasz uprawnienia. Kartą można nawet otwierać szafki basenowe, szafki w narciarni, drzwi wejściowe do hotelu, włączać prąd w pokoju, itp.

Czy są różne poziomy uprawnień i funkcjonalności kart?

Tak, indywidualnie możesz zaprogramować każdą kartę na kilka sposobów, np. karta gościa, karat personelu (większe uprawnienia niż kara gościa), karta menagera, karta master (otwiera wszystkie zamki i zawsze, bez względu na inne zdarzenia). Każdą kartę możesz również zaprogramować w sposób specjalny np. jako karta konferencyjna. Użycie takiej karty wprowadza zamek w tryb "stale otwarty" i zachowuje się on jak zwykła klamka do drzwi, tzn. można wchodzić i wychodzić bez użycia kart (np. na czas zebrania, konferencji), ponownie użycie tej karty przełącza zamek w tryb domyślny "dostęp tylko na karty".

Czy mogę kontrolować pracę personelu?

Tak, np. personel sprzątający ma dostęp do wszystkich lub wybranych pokoi hotelowych, przez całą dobę lub np. tylko w godz. 10:00 - 18:00, żeby nie budzić za wcześnie gości i nie przeszkadzać im pod wieczór. W większych hotelach można podzielić obowiązki personelu i pokojówce nr 1 nadać uprawnienia tylko do pokoi na I i II piętrze, pokojówce nr 2 na III piętrze, itd.

Czy mogę kontrolować kto i kiedy otwierał dany zamek?

Oczywiście że tak. Każdy zamek zapamiętuje 500 ostatnich zdarzeń, tzn. przez kogo i o której godzinie był otwierany, tzn. którą kartą został otwarty. Rejestrowane są też zdarzenia otwarcia fizycznym kluczem awaryjnego otwarcia. W przypadku np. reklamacji gościa hotelowego że zginęło mu coś z pokoju, można odczytać zdarzenia i przejrzeć historię kto i kiedy wchodził do pomieszczenia. Później wystarczy przejrzeć monitoring wideo, z dnia i godziny w którym miały miejsce wejścia do pomieszczenia i zweryfikować ewentualne reklamacje gościa.

Co w przypadku zgubienia karty przez gościa hotelowego lub personel?

Wystarczy wygenerować w systemie duplikat zgubionej karty i przyłożyć ją do zamka. Zamek automatycznie zablokuje dostęp dla zgubionej karty i będzie wpuszczał tylko duplikat. Jeżeli zgubiona karta się odnajdzie to będzie można ją ponownie użyć, ale tylko po ponownym zaprogramowaniu na recepcji hotelowej.

Czy zamki posiadają funkcję prywatności?

Tak, każdy zamek posiada od środka tzw. motylek, po przekręceniu którego zamek przechodzi w tryb "nie przeszkadzać". Oznacza to że personel sprzątający nie będzie miał wstępu do pomieszczenia, ale np. karta menagera hotelu czy karta master otworzy zamek nawet w trybie "nie przeszkadzać".

Czy ten system jest bezpieczny?

Nawet bardzo, przy wdrażaniu zamków każdemu hotelowi nadawana jest indywidualna autoryzacja. Wszystkie zamki będą działały tylko w obrębie tej autoryzacji, a dodatkowo tylko na kartach wstępnie kodowanych przez producenta, tzn. że nie ma możliwości użycia karty nieautoryzowanej. Zabezpiecza Cię to przed próbą wygenerowania karty poza systemem. Dodatkowo każda nowa karta przy pierwszym użyciu integruje się z Twoim i tylko Twoim obiektem, oznacza to że raz użytej karty w Twoim hotelu nie można użyć w innym hotelu który posiada takie same zamki, i odwrotnie. Nie ma więc ryzyka że hotel obok posiadający identyczne zamki użyje swoich kart w Twoim hotelu.

Jak zamki są połączone z recepcją, czy potrzebne jest okablowanie?

Zamki nie wymagają żadnego okablowania i żadnego fizycznego połączenia z recepcją (miejscem wydawania kart dla gości). Wszystkie informacje, tj. do którego zamka i w jakim okresie czasu gość ma dostęp, zapisywane są na karcie programowanej w recepcji hotelowej .

Zamki pracują w trybie off-line i zasilane są z baterii, które wystarczają przeważnie na ok. 2-3 lata pracy. W przypadku słabych baterii, zamek sygnalizuje ostatnie 100 wejść odpowiednim sygnałem, co personel sprzątający przekazuje menagerowi obiektu, że w zamku X kończą się baterie. Sygnalizacja słabych baterii pojawia się średnio na 1-2 tyg. przed ich rozładowaniem.

Czy jest jakieś awaryjne otwieranie zamków?

Tak, każdy zamek posiada w zestawie wkładkę awaryjnego otwierania fizycznym kluczem np. po rozładowaniu baterii i nie wymienieniu ich w odpowiednim czasie. Na cały obiekt otrzymujesz zestaw 2 szt. fizycznego klucza, umożliwiający awaryjne otwarcie wszystkich zamków.

Czy zamki posiadają certyfikat p.poż., CE i czy są bezpieczne?

Oczywiście, zamki posiadają certyfikat CE oraz p.poż. EI30, wykonany zgonie z obowiązującą w Polsce normą PN-EN 1363-1:2012 oraz PN-EN 1634-1:2014.
Do wyjścia z pomieszczenia nie trzeba używać kart wystarczy nacisnąć klamkę, karty obowiązują jedynie do wejścia. Jest to konieczne ze względów przepisów p.poż. i ewakuacji na wypadek pożaru.

Tylko sprzedaż czy również montaż i serwis?

Doświadczenie w zamkach hotelowych budujemy nieprzerwanie od 2005r. Zapewniamy Państwu kompleksową obsługę w zakresie zamków hotelowych oraz sprzętu dodatkowego. Oferujemy sprzedaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanych produktów, a także montaż, programowanie i szkolenie na terenie całego kraju. Wszystkie usługi wykonujemy samodzielnie, nie zlecając niczego na zewnątrz, co gwarantuje Państwu najlepszą cenę, gwarancję sprawnej i szybkiej obsługi oraz uniknięcie niepotrzebnych problemów w przypadku przerzucania zadań między poszczególnymi firmami i podwykonawcami.

Posiadasz dodatkowe pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas, na pewno na nie odpowiemy, tel. 77 4577-599

UWAGA!!!
Do programowania kart wymagany jest programator kart Be-Tech wraz z oprogramowaniem - dostępny w produktach powiązanych poniżej.

Największe zalety:

Odczyt kart, breloczków i opasek zbliżeniowych jako kart dostępu
Obsługa nieograniczonej ilości kart w ramach jednej bazy
Wydawanie kart gościom hotelowym oraz zarządzenie kartami dostępu dla pracowników, odbywa się z poziomu oprogramowania na komputerze
Idealne rozwiązanie dla obiektów hotelowych, możliwość zaprogramowania karty w obrębie doby hotelowej np. karta działa do godz. 11:00 do ostatniego dnia meldunku.
Działa w systemie jednego klucza, możliwość przypisania karty do dowolnej ilości zamków, tzn. że 1 kartą możesz otwierać wszystkie drzwi (karta dla gościa hotelowego drzwi do pokoi + 30 stref)
Sygnalizacja dźwiękowa i akustyczna typowych zdarzeń, np. niski poziom baterii, brak dostępu (niewłaściwa karta), itp.
Zasilanie bateryjne, baterie wystarczają średnio na 2-3 lata pracy (ukryte w szyldzie wewnętrznym klamki)
Zamek posiada wewnętrzny bufor zapamiętujący ostatnich 500 zdarzeń, przez kogo i kiedy był otwierany (do odczytu zdarzeń wymagany jest ręczny programator zamków Be-Tech)
Rozwiązanie dedykowane do obiektów hotelowych, zajazdów wynajmujących pokoje gościom oraz apartamentów na wynajem, posiadającym od kilku do kilkuset pomieszczeń wymagających kontroli dostępu
Wysoka jakość wykonania, obudowa ze stali nierdzewnej szczotkowanej, z wkładką na klucz do awaryjnego otwierania
Oprogramowanie w języku polskim oraz rysunki techniczne do wykonania otworowania drzwi

Wyposażenie - co otrzymuję w zestawie?

Zamek hotelowy Be-Tech SMART - zestaw

 1. Szyld zewnętrzny z klamką - wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej, wyposażony w czytnik kart zbliżeniowych oraz wkładkę na klucz do awaryjnego otwierania.
 2. Szyld wewnętrzny z klamką - wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej, z wbudowanym pojemnikiem na baterie
 3. Śruby montażowe niezbędne do montażu zamka
 4. Zamek wpuszczany w drzwi - wyposażony w funkcję antywłamaniową uniemożliwiającą podważenie "języczka od klamki" i otwarcie drzwi
 5. UWAGA!!! Do programowania kart wymagany jest programator Be-Tech wraz z oprogramowaniem (do nabycia oddzielnie - produkty powiązane poniżej).

Zamówienie - na co zwracać uwagę?

Zamawiając zamek na karty zbliżeniowe należy zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi, tzn. czy otwierają się one do środka pomieszczenia czy na zewnątrz, oraz po której stronie drzwi jest klamka. Najlepiej posłużyć się rysunkiem poniżej.

UWAGA!!! Do określenia potrzebnego kierunku zamka, należy zawsze obserwować drzwi od strony korytarza, tj. wejścia do pokoju.

Kierunki zamków hotelowych

Do jakich drzwi mogę zamontować zamek?

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe

Zamek hotelowy Be-Ttech SMART wymaga do montażu drzwi i futryny przygotowanych otworowo na etapie produkcji, wg załączonej poniżej specyfikacji. Zamek nadaje się idealnie do każdych nowo zamawianych drzwi, jednak przy zamawianiu należy zaznaczyć żeby producent wyotworował drzwi zgodnie z załączoną poniżej specyfikacją. Mogą to być drzwi o grubości całkowitej od 38-65mm a nawet więcej (kwestia dłuższych śrub montażowych), zarówno przylgowe jak i bezprzylgowe, standardowe lub p.poż.

Drzwi cieńsze niż 40mm, lub takie gdzie odległość od krawędzi zamka wpuszczanego do krawędzi drzwi wynosi mniej niż 8mm, może być potrzebna podkładka (dostępna w produktach powiązanych poniżej). Więcej informacji w schemacie otworowania dostępnym poniżej.

Jeżeli chcesz zamek zamontować w już posiadanych drzwiach, lub nie przygotowanych otworowo, to wybierz wersję Be-Tech SMART Fit-In

Ten zamek możesz zamówić wraz z montażem. Zamontujemy zamek w Twoich drzwiach, dodatkowo wydłużając gwarancję do 3 lat.

Pliki do pobrania

Rysunek techniczny SMART

Rysunek techniczny zamka hotelowego Be-Tech SMART

Pliki do pobrania (255.78k)

Karta katalogowa SMART

Karta katalogowa zamka hotelowego Be-Tech SMART

Pliki do pobrania (343.07k)

Warunki gwarancji

Warunki gwarancji zamków i osprzętu

Pliki do pobrania (175.6k)

Be-Tech SMART- otworowanie drzwi

Be-Tech SMART - schemat otworowania drzwi

Pliki do pobrania (1.19M)

Opinie użytkowników

Ocena 
2022-11-02
Hotel - 30 pokoi

Zamki użytkujemy od 5-6 lat. Po takim czasie z zamkami jest coraz więcej problemów, tzn. nie działają. Najczęściej padają kasety lub elektronika. Problem w tym, że nikt nie sprzedaje części zamiennych do tych zamków, trzeba kupować cały nowy zamek. Z perspektywy czasu widać że jest to produkt jednorazowy, nienaprawialny.

Ocena 
2016-09-28
Artus Hotel

Dobry produkt w dobrej cenie, proponowano nam droższe zamki że niby dużo lepsze, ale ze względu na koszty zdecydowaliśmy się na te. Jak na razie żadnych problemów, a trochę już je mamy :)

Ocena 
2016-08-14
Używamy od roku

Bardzo dobre zamki, pracują u nas od ponad roku i jak do tej pory zero problemów. Aktualnie dokupujemy kolejne zamki do nowych pokoi. Nie wymienialiśmy jeszcze baterii, ciekawe ile jeszcze będą działać? :)

Napisz komentarz !

Napisz komentarz

Be-Tech SMART - zamek hotelowy

Be-Tech SMART - zamek hotelowy

Zamek hotelowy Be-Tech ELEGANT

 • Zastosowanie: do obiektów hotelowych, pensjonatów, pokoi do wynajęcia
 • Standard kart: zbliżeniowe Be-Tech Mifare 13,56 MHz
 • Sposób programowania: wymagane oprogramowanie i programator kart
 • Zasilanie: bateryjne 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: tylko nowe drzwi przygotowane otworowo
 • Gwarancja: 24 m-ce lub 36 m-cy (z montażem)

Napisz komentarz

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

7 szt. - Inne produkty z tej samej kategorii

Powiązane artykuły