e-LOCK BT401 - zamek na kod, kartę i bluetooth

Nowy

Zamek szyfrowy na kod, kartę i bluetooth e-LOCK BT401

 • Zastosowanie: do apartamentów pod wynajem krótko i średnioterminowy 
 • Sposób programowania: z poziomu bezpłatnej aplikacji na iOS lub Android
 • Standard kart: Mifare 13,56 MHz oraz kod i bluetooth
 • Zasilanie: bateryjne 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: nowe lub istniejące drzwi, zalecane 38-55 mm 
 • Gwarancja: 24 m-ce

Więcej szczegółów


Opis

Przeznaczenie produktu Apartamenty pod wynajem, pomieszczenia biurowe
Obszar zastosowań Tylko wewnątrz pomieszczeń
Kontrola dostępu Kod, karta/breloczek/opaska lub bluetooth
Sposób programowania Przez smartfona/tablet - system iOS lub Android
Rodzaj Kod dostępu, karta, bluetooth
Standard działania Mifare 13,56 MHz
Odległość odczytu karty do 3 cm
Szybkość odczytu karty poniżej 1 sek.
Awaryjne otwarcie kluczem Tak (wkładka na klucz pozostaje bez zmian)
Zasilanie 4x bateria LR6 (typ AA)
Temperatura pracy od 5°C do +50°C
Certyfikat p.poź. brak (zamek nakładkowy jak klamka)
Wymiary 180 x 70 mm
Materiał wykonania Metalowa obudowa + elementy z tworzywa sztucznego
Montaż Do nowych lub istniejących drzwi
Gwarancja 24 m-ce

Więcej informacji

Zamek na kod, kartę i bluetooth - e-LOCK BT401

Zamek hotelowy e-LOCK BT401 to nowoczesny zamek na kod, kartę i bluetooth, dedykowany do apartamentów pod wynajem, krótko i średnioterminowy. Twoi goście mogą otwierać drzwi za pomocą karty lub wpisując kod na klawiaturze zamka, bądź za pomocą smartfona z poziomu darmowej aplikacji. Zamek uniwersalny, pasuje do lewych i prawych drzwi

Zamek szyfrowy na kod, kartę i bluetooth e-LOCK BT401 może być otwierany za pomocą darmowej aplikacji ze smartfona (Android lub iOS), bądź kartą lub kodem dostępu. Gość otrzymuje dostęp tylko na czas meldunku, np. do dnia/godziny do dnia/godziny. Możliwość używania telefonu lub kodu jako klucza dostępu do apartamentu, umożliwia wynajem lokalu bez konieczności przekazywania kluczy najemcy.

Zarządzenie zamkiem eLOCK BT301Wynajem apartamentu nigdy nie był taki prosty

Otrzymujesz od najemcy pieniądze na konto
Uruchamiasz aplikację na telefonie/tablecie iOS/Android i generujesz kod dostępu (podając tylko 3 rzeczy: do którego pomieszczenia Klient ma mieć dostęp oraz od kiedy do kiedy). 
Wygenerowany kod wysyłasz do najemcy SMSem lub w postaci elektronicznego klucza do aplikacji w telefonie Klienta
GOTOWE!!! Najemca będzie mógł korzystać z apartamentu tylko przez czas na który wygnerowałeś(aś) kod

Jak zarządzać zamkiem?

 1. Pobierasz bezpłatną aplikację na telefon/tablet z systemem Android lub iOS
 2. Przypisujesz zamek do aplikacji poprzez bluetooth
 3. Nadajesz zamkowi przyjazną nazwę np. Pokój 203, SEGAL lub Apartament Kwiatowy, ul. Polna 8
 4. GOTOWE, od teraz jesteś administratorem zamka, tzn. że możesz udostępniać do niego dostęp wybranym użytkownikom

Dostęp do zamka przez najemcę apartamentuJak udostępnić dostęp do zamka?

 1. Wybierasz w aplikacji na telefonie/tablecie konkretny zamek np. Pokój 203 lub SEGAL
 2. Wybierasz rodzaj dostępu jaki chcesz wygenerować np. bezterminowy, jednorazowy, czasowy, cykliczny
 3. Dla kodów czasowych i cyklicznych podajesz zakres dat od kiedy do kiedy chcesz udostępnić pomieszczenie zabezpieczone tym zamkiem 
 4. Wybierasz GENERUJ i gotowe
 5. Wygenerowany kod dostępu lub elektroniczny klucz, wysyłasz bezpośrednio z aplikacji na nr telefonu osoby której chcesz udostępnić dostęp do pomieszczenia
 6. Osoba która otrzyma kod dostępu lub elektroniczny klucz, może korzystać z pomieszczenia tylko w określonym zakresie dat 

Zamek hotelowy eLOCK BT401 - zamek na kod, kartę i bluetooth

Jakie rodzaje kodów można generować?

Administrator zamka i/lub upoważniony pracownik mogą generować 2 rodzaje kodów/kluczy dostępu:

 • kody dostępu - są to kody cyfrowe, które należy wpisać na klawiaturze zamka w celu jego otwarcia, wysyłane do odbiorcy w postaci SMS. W celu otworzenia zamka trzeba wpisać ten kod.
  Kody dostępu mogą być generowane z dokładnością od  dzień/miesiąc/rok/godzina do dzień/miesiąc/rok/godzina, np. od 2018-04-24 18:00 do 2018-05-03 11:00

 • elektroniczne klucze dostępu - są to elektroniczne klucze dostępu z poziomu bezpłatnej aplikacji na telefon/tablet, którymi można otworzyć zamek poprzez bluetooth, wysyłane do odbiorcy przez sieć Internet. Odbiorca musi mieć zainstalowaną bezpłatną aplikację do obsługi zamków oraz dostęp do sieci Internet (elektroniczny klucz dostępu pojawi się automatycznie w aplikacji Klienta poprzez sieć Internet). Otwarcie zamka polega na kliknięciu ikony zamka w aplikacji na telefonie/tablecie.
  Elektroniczne klucze dostępu mogą być generowane z dokładnością od dzień/miesiąc/rok/godzina/minuta do dzień/miesiąc/rok/godzina/minuta, np. od 2018-04-24 18:17 do 2018-05-03 11:32

Generowanie kodów dostępu do zamka eLOCK BT301

Dostępne są następujące rodzaje/zakresy czasowe kodów i kluczy dostępu:

 • bezterminowe - uprawniają na bezterminowy dostęp do zamka
 • czasowe - zalecane do wynajmu apartamentów - uprawniają na dostęp w podanym zakresie czasu od dnia/godziny do dnia/godz
 • jednorazowe - uprawniają do jednorazowego otwarcia zamka
 • kasujące - kod kasujący wszystkie kody dostępu do zamka
 • definiowalny czasowy - kod ustawiany przez użytkownika składający się z 4-9 cyfr
 • cykliczny - kod cyklicznego dostępu np. co weekend w godz. od... do...

Czy mogę wystawiać karty do zamka?

Tak, można generować karty dostępu do zamka. Należy jednak pamiętać że karta wystawiana jest na okres bezterminowy. Dodawanie i usuwanie kart wymaga przebywania w pobliżu zamka. Sam proces dodawania/usuwania karty jest bardzo prosty i szybki, wystarczy wpisać kod administratora, przyłożyć kartę i zatwierdzić wybór. Można też skasować wszystkie karty (jeżeli nie posiadamy karty którą chcemy zablokować), wpisując kod administratora i zatwierdzić kodem kasującym wszystkie karty.

Czy muszę być przy zamku generując kod?

Nie, generować kod dostępu można z dowolnego miejsca, a telefon/tablet nie musi być połączony z zamkiem. Kody generowane są na zasadzie algorytmu który zamek potrafi zdekodować.
UWAGA!!!
Kody anulują się automatycznie z końcem meldunku, tak jak zostały wygenerowane, np. do niedzieli do godz. 11:00 (o tej godzinie przestanie działać).
Wydany kod można anulować szybciej, przez wygenerowanie i wpisanie na zamku kodu kasującego, lub przebywając z telefonem w zasięgu bluetooth zamka. 

Do wysłania elektronicznego kodu dostępu (dostęp do zamka z poziomu aplikacji przez bluetooth), administrator zamka i odbiorca kodu, np. najemca apartamentu muszą mieć dostęp do sieci Internet na czas wysłania klucza dostępu. Odbiorca musi mieć zainstalowaną aplikację do obsługi zamków (darmowa aplikacja do pobrania z App Store lub Google Play).
UWAGA!!!
Wydany elektroniczny kod dostępu można anulować lub zmienić jego okres obowiązywania, ale telefon odbiorcy musi mieć dostęp do Internetu. W przeciwnym razie zmiany zostaną naniesione dopiero po podłączeniu telefonu odbiorcy do sieci Internet.

Otwarcie zamka za pomocą kodu

Zamek BT401 posiada taką samą funkcjonalność jak BT201. BT401 posiada dodatkowo obsługę kartą magnetyczną.

Pełna historia zdarzeń

Każdy zamek posiada bufor zdarzeń, tzn. że zapamiętuje przez kogo i o której godzinie był otwierany, dzięki temu zawsze możemy sprawdzić kto i kiedy wchodził do danego pomieszczenia. W przypadku przepełnienia bufora, najstarsze zdarzenia są automatycznie nadpisywane. Do odczytu zdarzeń wymagane jest przebywanie w zasięgu bluetooth zamka.

Administrator ma dostęp do pełnej historii zdarzeń, tj. otwarć przez dowolnego użytkownika. Najemca apartamentu ma dostęp tylko do własnej historii zdarzeń, tzn. kiedy sam otwierał zamek. Zwykli użytkownicy nie mają dostępu do pozostałej historii zdarzeń. 

Kontrolowane okresy dostępu

Dla wygody poruszania się po obiekcie, personel sprzątający, właściciel, menager, itp może posiadać stały lub czasowy kod/elektroniczny klucz dostępu, niezależny od kodu wydanego np. najemcy apartamentu.

Wysoka jakość wykonania i estetyka

Zamek wykonany jest z metalowych elementów oraz dotykowej podświetlanej klawiatury. Zamki przeznaczone są tylko do użytku wewnątrz pomieszczeń, tzn. nie są odporne na warunki atmosferyczne. Do zastosowań zewnętrznych np. wejście do budynku, należy zastosować kontroler dostępu e-Lock BT101.

Po co bawić się w kable? Wystarczą baterie

Zamek zasilany jest z baterii (4x LR6 typ AA). Ogranicza to koszty instalacji do minimum, ponieważ nie musisz doprowadzać żadnego okablowania ani zewnętrznego zasilania. Dla oszczędzania baterii, klawiatura jest podświetlana dopiero po jej dotknięciu. 
Wydajność baterii zależy od intensywności użytkowania zamka oraz warunków w jakich on pracuje tj. temperatura otoczenia, itp. Stan baterii można sprawdzić z poziomu aplikacji do zarządzania zamkiem.

Wysokie bezpieczeństwo zabezpieczonych pomieszczeń

Ze względów bezpieczeństwa wyjście z pomieszczenia nie wymaga używania kodów, kart ani aplikacji na smartfona. Wystarczy nacisnąć klamkę i wyjść z pomieszczenia. Wyjście z pomieszczenia działa nawet przy rozładowanych bateriach.

Zamek nie ingeruje w istniejącą wkładkę na klucz, jego montaż ogranicza się do wymiany samej klamki, tzn. że nadal możesz używać mechanicznego klucza. Dzięki zachowaniu Państwa wkładki na klucz, lokal nadal można ubezpieczyć ponieważ spełnia on wymogi firm ubezpieczeniowych, tzn. posiada zamknięcie na wkładkę mechaniczną. W zestawie z zamkiem nie ma rozety na klucz (osłonki na posiadaną przez Państwa wkładkę klucza), należy się w nią zaopatrzyć oddzielnie np. w CASTORAMA, OBI, itp.

UWAGA!!! Drzwi zamknięte kluczem można otworzyć tylko za pomocą klucza.

Montaż zamka e-LOCK BT301

Prosty montaż

Montaż zamka porównywalny jest do montażu zwykłej klamki, dzięki czemu można go zamontować niemal do każdych drzwi, a sam montaż jest w stanie wykonać niemal każdy. Wystarczy wiertarka/wkrętarka do wywiercenia 4 otworów na wylot drzwi (3 na śruby montażowe, 1 na kabel łączący szyldy klamki) oraz śrubokręt do skręcenia szyldów zamku na drzwiach.

Zamek ze względów bezpieczeństwa skręcany jest od środka pomieszczenia. Baterie schowane są pod zdejmowaną osłonką od środka pomieszczenia.

Zamek jest uniwersalny lewy/prawy. W razie potrzeby można przełożyć klamkę na drugą stronę, używając dołączonego klucza.

W zestawie otrzymujesz szablon do przyłożenia na drzwi, wg którego można odznaczyć gdzie należy wywiercić otwory.

Największe zalety:

Technologia bluetooth 4.0, umożliwiająca otwieranie zamka za pomocą aplikacji na iOS (min. v7.0) i Android (min. v4.3)
Możliwość otwierania zamka za pomocą karty zbliżeniowej
Generowanie kodów dostępu oraz elektronicznych kluczy dostępu z poziomu jednej aplikacji na telefonie/tablecie
Dotykowa podświetlana klawiatura, dla oszczędności baterii wzbudzana po dotknięciu klawiatury
Możliwość mechanicznego zamknięcia drzwi kluczem (o ile drzwi są w niego wyposażone - pozostaje Państwa wkładka na klucz)
Sygnalizacja dźwiękowa i akustyczna typowych zdarzeń, np. niski poziom baterii, brak dostępu (niewłaściwy kod), itp.
Uniwersalność zamka - lewy/prawy, tzn. pasuje zarówno do lewych jak i prawych drzwi
Zasilanie bateryjne, baterie ukryte w szyldzie wewnętrznym klamki, z możliwością sprawdzenia stanu baterii poprzez aplikację na telefonie
Zamek posiada wewnętrzny bufor zapamiętujący zdarzenia, przez kogo i kiedy był otwierany 
Rozwiązanie dedykowane do wynajmu apartamentów oraz biur
Wysoka jakość wykonania, metalowa obudowa, dotykowa podświetlana klawiatura 
Łatwy montaż, porównywalny do montażu zwykłej klamki
Polska instrukcja obsługi oraz szablon ułatwiający montaż

Wyposażenie zamka

 1. Szyld zewnętrzny z klawiaturą dotykową i klamką - wykonany z metalu (odlew cynku), wyposażony w dotykową podświetlaną klawiaturę i czytnik kart zbliżeniowych

 2. Szyld wewnętrzny z klamką - wykonany z metalu (odlew cynku), z wbudowanym pojemnikiem na baterie i pokrywą z tworzywa sztucznego

 3. Śruby montażowe niezbędne do montażu zamka w drzwiach 38-55mm. Do grubszych drzwi mogą być potrzebne dłuższe śruby/trzpienie klamki

 4. Szablon do wykonania otworów montażowych

 5. Instrukcja w języku polskim montażu i obsługi zamka oraz aplikacji 

 6. Bezpłatna aplikacja na iOS lub Android, do zarządzania zamkiem oraz możliwością otwierania zamka z poziomu aplikacji

 7. W zestawie nie ma rozety zamka (osłonki na istniejący zamek/klucz), należy się w nią zaopatrzyć oddzielnie, np. w CASTORAMA, OBI, Leroy Merlin, itp. lub w Internecie

Zamek na kod, kartę i bluetooth - eLOCK BT401

Czy zamek będzie pasował do moich drzwi?

Zamek szyfrowy bluetooth eLOCK BT401 pasuje do większości drzwi, warto jednak sprawdzić 2 wymiary wg rysunku poniżej: 

 1. Wymiar B - tzw. dormas, czyli odległość od krawędzi drzwi (krawędzi zamka wpuszczanego) do środka klamki. Zalecane żeby było to 55 mm lub więcej, wówczas szyld klamki nie uderzy w futrynę przy zamykaniu drzwi.
 2. Wymiar F - całkowita grubość drzwi. Zaleca grubość drzwi 38-55 mm, w przypadku grubszych drzwi mogą być potrzebne dłuższe śruby i trzpienie klamki.

  Wymiar A nie ma znaczenia, ponieważ zamek zastępuje obecną klamkę (od poziomu klamki w górę), a poniżej stosuje się rozetę zamka (należy ją dokupić oddzielnie np. w OBI, CASTORAMA, itp).
  Wymiar J warto sprawdzić żeby upewnić się czy zamek zakryje ślady po starym zamku (zamek BT401 ma 70mm szerokości). 

Zamek pasuje zarówno do prawych jak i lewych drzwi (możliwość przełożenia klamki). Wkładka na klucz pozostaje bez zmian. Drzwi nadal można zamykać kluczem mechanicznym. UWAGA!! Drzwi zamknięte na klucz można otworzyć tylko kluczem.

Wymiary drzwi do montażu zamków hotelowych

Pliki do pobrania

Warunki gwarancji

Warunki gwarancji zamków i osprzętu

Pliki do pobrania (175.6k)

Opinie użytkowników

Napisz komentarz

e-LOCK BT401 - zamek na kod, kartę i bluetooth

e-LOCK BT401 - zamek na kod, kartę i bluetooth

Zamek szyfrowy na kod, kartę i bluetooth e-LOCK BT401

 • Zastosowanie: do apartamentów pod wynajem krótko i średnioterminowy 
 • Sposób programowania: z poziomu bezpłatnej aplikacji na iOS lub Android
 • Standard kart: Mifare 13,56 MHz oraz kod i bluetooth
 • Zasilanie: bateryjne 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: nowe lub istniejące drzwi, zalecane 38-55 mm 
 • Gwarancja: 24 m-ce

Napisz komentarz

1 szt. - Inne produkty z tej samej kategorii

Powiązane artykuły