Zamek biurowy TLZ5600ID

Nowy

Zamek biurowy TLZ5600ID

 • Zastosowanie: do biur, magazynów, szpitali, pojedynczych drzwi
 • Standard kart: zbliżeniowe Unique 125 kHz
 • Sposób programowania: bez komputera, za pomocą karty master
 • Zasilanie: bateryjne 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: nowe drzwi przygotowane otworowo lub istniejące drzwi po otworowaniu
 • Gwarancja: 12 m-cy

Więcej szczegółów

Opis

Przeznaczenie produktu Biura, szpitale, zakłady pracy
Obszar zastosowań Tylko wewnątrz pomieszczeń
Kontrola dostępu Tylko karty
Sposób programowania Bez komputera, za pomocą karty master
Rodzaj karty zbliżeniowe
Standard działania Unique 125 kHz
Odległość odczytu karty do 3 cm
Szybkość odczytu karty poniżej 1 sek.
Awaryjne otwarcie kluczem Tak (wkładka na klucz + 3 klucze w komplecie)
Zasilanie 4x bateria LR6 (typ AA)
Temperatura pracy od -10°C do +50°C
Certyfikat p.poź. EI 30
Materiał wykonania Stal nierdzewna
Montaż Zalecany do nowych drzwi (opcjonalnie do istniejących drzwi)
Gwarancja 12 m-cy

Więcej informacji

Zamek biurowy na karty zbliżeniowe TLZ5600ID

TLZ5600ID to zamek do obiektów biurowych, magazynowych, zakładów pracy, szpitali, szkół, itp. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wprowadzić kontrolę dostępu dla pracowników, ale nie chcemy inwestować w oprogramowanie, komputer, itp. Zamek jest zarządzany przez kartę master (w zestawie) za pomocą której dodaje się i usuwa karty pracowników.

Zalecany do montażu w nowych drzwiach przygotowanych otworowo, lub w istniejących po ich przygotowaniu wg schematów otworowania. Zamek objęty jest 12 miesięczną gwarancją i współpracuje z najpopularniejszymi kartami zbliżeniowymi w standardzie Unique 125 kHz.

Zamek pracuje w trybie off-line, tzn. że zasilany jest bateriami (żywotność baterii ok. 1,5-2 lata) i nie wymaga żadnego okablowania, pozwala na pracę w systemie jednego klucza, tzn. że za pomocą jednej karty można poruszać się po całym obiekcie (zależnie jakie uprawnienia nadamy danej karcie). Jedna karta może być przypisana do dowolnej ilości zamków.

Zapewniamy Państwu pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanych produktów oraz usługi dodatkowe jak montaż, programowanie i szkolenie z zakresu obsługi i użytkowania.

Karty zamiast kluczy - pytania i odpowiedzi

Dlaczego stosuje się karty zamiast tradycyjnych kluczy?

Ponieważ za pomocą 1 karty możemy poruszać się po całym obiekcie i otwierać drzwi do których nadano nam uprawnienia.

Czy dodawanie/usuwanie jest łatwe?

Tak, nawet bardzo. Sprowadza się to wprowadzenia zamka w trym programowania przez przyłożenie karty master, a następnie dodanie nowych kart uprawniających do wejścia. Zamek wyprowadza się z trybu programowania przez ponowne przyłożenie karty master. Usuwanie kart odbywa się w sposób analogiczny, tzn. raz przyłożona karta jest dodawana, a drugi raz usuwana z uprawnień.

Czy karty są wielokrotnego użytku?

Jak najbardziej, każda karta może być dowolną ilość przeprogramowywana i zmieniany poziom uprawnień, tzn. do których zamków ma mieć dostęp.

Czy mogę zamówić karty z nadrukiem?

Oczywiście, wykonujemy nadruki w odcieniach szarości (min. 30 kart). Nadruk w odcieniach szarości ogranicza się przeważnie do logo obiektu i/lub danych adresowych. Nie zalecamy drukowania nr pokoju na karcie, ponieważ karty są programowane na etapie ich wydania i za każdym razem mogą być przypisane do innych pokoi.

Do jakich pomieszczeń użytkownik mają dostęp za pomocą karty?

Do takich do jakich nadasz im uprawnienia, np. pracownik X ma dostęp tylko do pokoju nr 108 i np. wejście do biura. Personel sprzątający ma dostęp np. do wszystkich pokoi hotelowych, biura, itp., ale nie ma dostępu do magazynu, serwerowni, itd.

Czy jedną kartą personel lub goście mogą poruszać się po całym obiekcie?

Oczywiście. To od Ciebie zależy komu do jakich pomieszczeń nadasz uprawnienia. Kartą można nawet otwierać szafki pracownicze, drzwi wejściowe do obiektu, włączać prąd w pokoju, itp.

Czy zamek posiada jakieś specjalne funkcje?

Tak, możesz wprowadzić go w tryb konferencyjny, tzn. tryb "stale otwarty". Zamek zachowuje się wówczas jak zwykła klamka do drzwi, tzn. można wchodzić i wychodzić bez użycia kart (np. na czas zebrania, konferencji), aż do wyprowadzenia zamka z trybu konferencyjnego, wówczas wraca on w tryb domyślny "dostęp tylko na karty".

Czy jest jakieś awaryjne otwieranie zamków?

Tak, każdy zamek posiada w zestawie specjalną wkładkę na klucz + 3 fizyczne klucze, do awaryjnego otwierania np. po rozładowaniu baterii i nie wymienieniu ich w odpowiednim czasie.

Czy zamki posiadają certyfikat p.poż., CE i czy są bezpieczne?

Oczywiście, zamki posiadają certyfikat CE oraz p.poż. EI30, wykonany zgonie z obowiązującą w Polsce normą PN-EN 1363-1:2012 oraz PN-EN 1634-1:2014.
Do wyjścia z pomieszczenia nie trzeba używać kart wystarczy nacisnąć klamkę, karty obowiązują jedynie do wejścia. Jest to konieczne ze względów przepisów p.poż. i ewakuacji na wypadek pożaru.

Tylko sprzedaż czy również montaż i serwis?

Doświadczenie w zamkach hotelowych budujemy nieprzerwanie od 2005r. Zapewniamy Państwu kompleksową obsługę w zakresie zamków hotelowych oraz sprzętu dodatkowego. Oferujemy sprzedaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanych produktów, a także montaż, programowanie i szkolenie na terenie całego kraju. Wszystkie usługi wykonujemy samodzielnie, nie zlecając niczego na zewnątrz, co gwarantuje Państwu najlepszą cenę, gwarancję sprawnej i szybkiej obsługi oraz uniknięcie niepotrzebnych problemów w przypadku przerzucania zadań między poszczególnymi firmami i podwykonawcami.

Posiadasz dodatkowe pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas, na pewno na nie odpowiemy, tel. 77 4577-599

Wszystkie produkty z naszej oferty możesz kupić do samodzielnego montażu, lub zlecić montaż nam. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w montażu i serwisowaniu zamków na karty

UWAGA!!!
Do dodawanie i usuwanie kart uprawniajacych do wejścia jest proste i odbywa się bez komputera, za pomocą samej karty master (w zestawie z zamkiem). 

Największe zalety:

Odczyt kart zbliżeniowych, breloczków i opasek zbliżeniowych jako kluczy dostępu
Możliwość przypisania do 100 kart do 1 zamka, natomiast każdą kartę można przypisać do nieograniczonej ilości zamków
Działa w systemie jednego klucza, możliwość przypisania karty do dowolnej ilości zamków, tzn. że 1 kartą możesz otwierać wszystkie drzwi (karta dla gościa hotelowego drzwi do pokoi + 9 stref)
Sygnalizacja dźwiękowa i świetlna typowych zdarzeń, np. niski poziom baterii, brak dostępu (niewłaściwa karta), itp.
Zasilanie bateryjne, baterie wystarczają średnio na 2 lata pracy (ukryte w szyldzie wewnętrznym klamki)
Rozwiązanie dedykowane do obiektów biurowych, szkół, magazynów, szpitali, posiadającym od kilku do kilkunastu pomieszczeń wymagających kontroli dostępu
Wysoka jakość wykonania, obudowa ze stali nierdzewnej szczotkowanej, z wkładką na klucz do awaryjnego otwierania
Oprogramowanie w języku polskim oraz rysunki techniczne do wykonania otworowania drzwi

Wyposażenie - co otrzymuję w zestawie?

Zamek do drzwi hotelowych TAYAMA TLZ5600 - zestaw

 1. Szyld zewnętrzny z klamką - wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej, wyposażony w czytnik kart zbliżeniowych oraz wkładkę na klucz do awaryjnego otwierania (wkładka + 3 klucze w zestawie).
 2. Szyld wewnętrzny z klamką - wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej, z wbudowanym pojemnikiem na baterie
 3. Śruby montażowe niezbędne do montażu zamka
 4. Zamek wpuszczany w drzwi - wyposażony w funkcję antywłamaniową uniemożliwiającą podważenie "języczka od klamki" i otwarcie drzwi
 5. Kartę master - do programowania zamka (dodawania i usuwania kart dostępu)

Zamówienie - na co zwracać uwagę?

Zamawiając zamek na karty zbliżeniowe należy zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi, tzn. czy otwierają się one do środka pomieszczenia czy na zewnątrz, oraz po której stronie drzwi jest klamka. Najlepiej posłużyć się rysunkiem poniżej.

UWAGA!!! Do określenia potrzebnego kierunku zamka, należy zawsze obserwować drzwi od strony korytarza, tj. wejścia do pokoju.

Zamki hotelowe - wybierz kierunek

Do jakich drzwi mogę go zamontować?

Drzwi bezprzylgowe i przylgowe

Zamek biurowy TLZ5600 wymaga do montażu drzwi przygotowanych otworowo na etapie produkcji, wg załączonej poniżej specyfikacji. Można go też zamontować w już posiadanych drzwiach po dokonaniu otoworowania wg schematu do pobrania na samym dole strony.

Zamek nadaje się idealnie do każdych nowo zamawianych drzwi, jednak przy zamawianiu drzwi należy zaznaczyć żeby producent wyotworował je zgodnie z załączoną poniżej specyfikacją. Mogą to być drzwi o grubości całkowitej od 40-65mm a nawet więcej (kwestia dłuższych śrub montażowych), zarówno przylgowe jak i bezprzylgowe, standardowe lub p.poż. W cieńszych drzwiach niż 40mm mogą być potrzebne podkładki, do nabycia oddzielnie w dziale akcesoria.

Ten zamek możesz zamówić wraz z montażem. Jesteśmy w stanie zamontować go zarówno w nowych przygotowanych otworowo drzwiach jak i już posiadanych na obiekcie drzwiach drewnianych/drewnopodobnych. Posiadamy specjalną maszynę umożliwiającą wyfrezowanie otworów, bez potrzeby demontowania drzwi.

Pliki do pobrania

Warunki gwarancji

Warunki gwarancji zamków i osprzętu

Pliki do pobrania (175.6k)

Tayama - otworowanie drzwi

Schemat otworowania drzwi pod zamek Tayama

Pliki do pobrania (1M)

Obsługa i programowanie TLZ5600

Instrukcja obsługi zamka biurowego TLZ5600ID

Pliki do pobrania (50.12k)

Opinie użytkowników

Napisz komentarz

Zamek biurowy TLZ5600ID

Zamek biurowy TLZ5600ID

Zamek biurowy TLZ5600ID

 • Zastosowanie: do biur, magazynów, szpitali, pojedynczych drzwi
 • Standard kart: zbliżeniowe Unique 125 kHz
 • Sposób programowania: bez komputera, za pomocą karty master
 • Zasilanie: bateryjne 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: nowe drzwi przygotowane otworowo lub istniejące drzwi po otworowaniu
 • Gwarancja: 12 m-cy

Napisz komentarz

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

15 szt. - Inne produkty z tej samej kategorii

Powiązane artykuły